Zubné implantáty

V našej zubnej ambulancii pracujeme s vysoko kvalitným implantačným systémom Tiologic nemeckej firmy Dentaurum Gruop.
Detailné informácie sú vám k dispozícii na stránke www.dentaurum.de

IMPLANTÁTY

Príčiny straty zubov môžu byť rôzne, najčastejším dôvodom býva ochorenie ďasien, zubný kaz alebo úraz. Riešenia tohto problému siahajú od klasických možností, ako sú mostík alebo protéza (snímateľná náhrada), až po najnovšie riešenia v podobe dentálnych implantátov.
Modernou alternatívou na doplnenie chýbajúceho zuba je použitie umelého zubného koreňa – zubného implantátu. Zubné implantáty sú v zubnej medicíne úspešne používané už celé desaťročia.
Popri náhrade jedného zuba slúži zubný implantát taktiež k preklenutiu väčších medzier v zuboradí, alebo ako základ pre prípadné upevnenie protéz. Zubný implantát môže zabrániť redukcii čeľustných kostí a zachováva tým solídny základ pre ďalšie protetické riešenia.

ČO JE TO IMPLANTÁT?

Implantáty sú titánové prvky operačne zavedené (implantované) do čeľuste alebo sánky na miesto chýbajúcich zubov. Zubná náhrada na implantátoch nahradí chýbajúce zuby vrátane koreňov. Sú to teda umelé korene zubov. Pri hojení zavedeného implantátu kosť pevne obrastie implantát tak, že tento je v mieste zubného koreňa a pôsobí ako ukotvený pilier. Na takto pevne ukotvený implantát je možné bezpečne a trvalo nasadiť a upevniť korunku, mostík alebo protézu.

VÝHODY IMPLANTÁTOV

  • lepší vzhľad – lepší pocit
  • nedochádza k ubúdaniu kosti (resorbcii)
  • výslovnosť sa nezmení, resp. sa zlepší
  • žuvanie sa vďaka pevne ukotveným zubov uľahčí, zlepší sa schopnosť hryzenia
  • nedochádza k zhoršeniu vnímania chutí
  • susedné zdravé zuby zostanú zachované
  • jednoduché a bezpečné navrátenie prirodzenej funkcie žutia
  • dlhodobá pohodlnosť pri nosení

APLIKÁCIA IMPLANTÁTOV

Na úvod je potrebné vyšetrenie u implantológa, ktorý naplánuje postup ošetrenia.
Nasleduje chirurgická fáza, kedy je implantát umiestnený do čeľuste. Ide o malý chirurgický zákrok v lokálnej anestézii, ktorý pacienti znášajú lepšie ako extrakciu zuba.
Dĺžka hojenia môže byť rozličná, od niekoľkých týždňov až po pol roka. Počas tohto obdobia môžete normálne fungovať, ak požiadate o dočasnú korunku, mostík alebo snímateľnú náhradu.
Po zahojení vám lekár urobí odtlačky a zubný laborant vytvorí náhradu verne imitujúcu chýbajúci zub alebo zuby. Implantológ upevní v ústach implantát, podobne ako klasickú korunku alebo mostík.