PROFI WHITE SMILE – žiarivo biely úsmev
Priamo z Californie prichádza táto novinka aj na Slovensko. V našej ambulancii vám prinášame možnosť vylepšiť váš vzhľad krásnymi bielymi zubami v priebehu 45 minút.
Ako celá procedúra prebieha?
Začína sa konzultáciou, vyšetrením a absolvovaním dentálnej hygieny. Následne v ďalšej návšteve nasleduje samotné bielenie, a to nanesením dentálnej bariéry (guma, silikón) na ďasná, ktorá zabráni prípadnej precitlivenosti. Pacientovi sa nasadí špeciálny náustok, ktorý udrží ústa v pootvorenom stave a zároveň chráni pery pred možným kontaktom s bieliacim gélom. Ako prevencia sa pery a obnažené ďasná potrú vitamínom E, ktorý ich vyživí. Nasleduje nanesenie bieliaceho gélu, ktorý sa svieti akceleračnou lampou, pričom sa tento proces opakuje 2 až 4 krát podľa druhu procedúry. Po pár minútach odchádzate s bielym úsmevom.
BIELENIE ZUBOV
Systém je určený na odbornú aplikáciu v zubnej ambulancii. Obsahuje aktívnu zložku (35% peroxid vodíka) a stabilizátor, na rozdiel od jednozložkových prípravkov, ktoré bývajú veľmi nestabilné. Ďalej obsahuje desenzitizér, ktorý znižuje senzitivitu po ošetrení. Polaoffice je najrýchlejší bieliaci systém dostupný v dnešnej dobe, celá procedúra netrvá viac ako 30 minút.
U pacienta je nutné najprv zhodnotiť vhodnosť bielenia podľa stavu chrupu a kvality skloviny , farbu.
Bielenie robí zubný lekár na kresle a proces bielenia trvá približne jednu hodinu, bieliaci materíál sa nanáša v ambulancii.
Po hodine sa bieliaci materiál dokonale odstráni, podľa farebného kľúča sa zhodnotí dosiahnutý stav, 4 až 5 dní po bielení sa doporučuje nepiť kávu, čaj a iné farebné nápoje, nejesť jedlá, ktorých farbivá by mohli výrazne ovplyvniť dosiahnutú farbu.
Po bielych a zdravo vyzerajúcich zuboch túži údajne až 70% populácie. Možností ako takéto vysnívane zuby dosiahnuť je zdanlivo viacero. Ako ale bielenie zubov funguje a je vôbec bezpečné?
Príčin, prečo sa zuby zafarbujú do šedej či žltej farby je mnoho. Má na to vplyv naša strava i zubná hygiena, fajčenie, pitie červeného vína, čajov i kávy, užívanie liekov i starnutie prispieva k tomu, že zuby majú k bielej farbe neraz veľmi ďaleko.
Zubné pasty
Najjednoduchším spôsobom je pre väčšinu ľudí bieliť si zuby zubnou pastou. Aj napriek reklamám, ktoré nasľubujú hory, doly, by ste mali vedieť, že zubné pasty, ktoré obsahujú čiastočky perlitu alebo silice pracujú len mechanicky. Odstraňujú zo zubov usadeniny a v najlepšom prípade dosiahnete pôvodný odtieň zubov.
Iným typom zubných pást, ktoré majú isté bieliace účinky sú zubné pasty obsahujúce karbamid peroxid. Pri ich častom a dlhodobom používaní zbadáte na zuboch zosvetlenie. Musíte mať ale mnoho trpezlivosti a zuby umývať dôsledne.
Zázračný prostriedok
Karbamid peroxid, ktorý je známy ako účinný bieliaci prostriedok na zuby už po niekoľko desaťročí sa používa v rôznej koncentrácii aj v ostatných bieliacich prostriedkoch. Zubnú sklovinu neohrozuje a znášajú ho aj citlivé zuby. Považuje sa preto za bezpečný.
Bielenie doma
Ak sa chcete pustiť do bielenia poctivejšie máte na výber domáce bielenie, alebo bielenie u zubného lekára. Na domáce bielenie sa používajú výrobky, ktoré získate v drogérii či lekárni. V balíčku nájdete aplikátor, ktorý sa prispôsobí vášmu chrupu a do neho si nanesiete bieliaci prípravok. Ten musí pôsobiť 2x denne približne pol hodinu. Zhruba po desiatich dňoch zbadáte viditeľné zmeny vo farbe. Na podobnom princípe pracujú aj bieliace prúžky.
U zubára
Prakticky rovnaký princíp použivajú aj zubári, bieliaca látka môže mať ale vyššiu koncentráciu a pre jej rýchlejšiu účinnosť sa aktivuje pomocou plazma lampy alebo laseru. Takéto ošetrenie zubov je finančne náročnejšie než bielenie zubov doma.
S bielením zubov počkajte, ak sta práve tehotná a tiež ak nemáte aspoň 16 rokov. Nezabúdajte tiež, že bielenie zubov akokoľvek bude drahé, nevydrží navždy, ale po určitom čase ho budete musieť opakovať.